FAQ

Najczęściej zadawane pytania:

Kursu dzieli się na dwie części teoretyczną i praktyczną.
Najpierw robimy część teoretyczną a następnie część praktyczną lub prowadzone są naprzemiennie część teoretyczna z częścią praktyczną.

 1. Część teoretyczna.
  Otrzymasz materiały w formie elektronicznej na których przedstawione są zagadnienia z teorii nurkowania które to będą omawiane na spotkaniach z Instruktorem z zakresu:
  • środowisko wodne
  • fizyka i fizjologia nurkowania (jaki jest wpływ środowiska wodnego na organizm człowieka)
   • sprzęt nurkowy (demonstracja i omówienie)
   • umiejętności i technika nurkowania
   • bezpieczeństwo podczas nurkowania
 2. Część praktyczna
  • wykonywanie programowych ćwiczeń i nurkowań z partnerem nurkowym.
  • nauka planowania i wykonywania nurkowań na wodach otwartych do maksymalnej głębokości 18m,pod bezpośrednim nadzorem instruktora.
  • W wodach otwartych wykonuje się ćwiczenia z zakresu technik i procedur nurkowania z naciskiem na zasady bezpieczeństwa.
   W czasie kursu uczestnicy nabywają niezbędne umiejętności, takie jak: prawidłowe planowanie i wykonanie nurkowania, pływalność, właściwe wyważenie, bezpieczne nurkowanie z partnerem nurkowym o tych samych bądź wyższych kwalifikacjach.

Każdy kurs kończy się sprawdzianem wiedzy teoretycznej i praktycznej z nabytej wiedzy podczas kursu.

Zakończenie kursu zostaje zwięczone wydaniem międzynarodowego certyfikatu nurka Open Water Scuba Diver.

Podstawowy kurs nurkowania Open Water trwa kilka dni, które trzeba poświęcić na ukończenie kursu i uzyskanie certyfikatu nurkowego.

 • kurs intensywny może trwać 4/5 dni
 • kurs weekendowy dwa pełne weekendy
 • kurs mniej intensywny może trwać ok. miesiąca w zależności od Ciebie jak dysponujesz czasem, dostosowujemy się do Twojej dyspozycyjności i grupy.

Plan zajęć obejmuje:

 • Spotkania z zakresu zajęć teoretycznych
 • Zajęcia w wodach otwartych (jeziorach)

W czasie kursu uczestnicy nabywają niezbędne umiejętności, takie jak: prawidłowe planowanie i wykonanie nurkowania, pływalność, właściwe wyważenie, bezpieczne nurkowanie z partnerem nurkowym o tych samych bądź wyższych kwalifikacjach.

Niejednokrotnie osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem boją się, że ich umiejętności pływackie nie są wystarczająco dobre, aby zapisać się na kurs. 🏊‍♂
Sama umiejętność pływania w nurkowaniu jest całkowicie zbędna. Na pewno potrzebne jest opanowanie i spokojny umysł. Jeżeli nie boisz się wchodzić w nieznane, a Twoje umiejętności pływania ograniczają się do przepłynięcia kilku basenów to jak najbardziej możesz zrobić kurs nurkowania Open Water Diver.
Ciężko jest natomiast, aby osoby, które w ogóle nie umieją pływać, świadomie i na pełnym luzie zanurzyły się pod powierzchnię wody. Nurkując wchodzimy do nowego, nieznanego świata, odmiennego środowiska, którego nie znamy i nie jesteśmy do niego przyzwyczajeni. Być może będzie to kosztowało Cię trochę nerwów i stresu.

Na kurs może zapisać się każdy kto ma:

 • ukończone 18 lat
 • w wieku od 14 do 17 lat za zgodą rodziców
 • absolwenci w wieku 10 do 14 lat mogą uczestniczyć w szkoleniach za zgodą rodziców i po ukończeniu kursu otrzymują certyfikat Junior Open Water Scuba Diver.
 • górna granica wieku nie istnieje wszystko zależy od Ciebie, jedynym warunkiem uczestnictwa w kursie jest dobry stan zdrowia.

Kurs podstawowy SDI Open Water Scuba Diver jest początkowym kursem certyfikacyjnym umożliwiającym bezpieczne nurkowanie w wodach otwartych, Po pomyślnym zakończeniu programu otrzymasz międzynarodowy certyfikat nurka Open Water Scuba Diver uprawniający do nurkowania na całym świecie do głębokości 18m.

Oznacza to, że będziesz mógł nurkować z partnerem nurkowym bez asekuracji instruktora czy Dive Mastera w swoich okolicznych wodach lub na wyjazdach czy wakacjach na całym świecie.

Tylko chęci i trochę czasu, nie potrzebujesz żadnego sprzętu 100% wyposażenia potrzebnego na kurs dostaniesz od nas.

Zapewniamy naukę nurkowania od razu z komputerem nurkowym, który również podczas kursu dostaniesz od nas bez dodatkowych opłat.

Możesz dalej u nas rozwijać swoje umiejętności nurkowe uczestnicząc w kursach zaawansowanych.

Możesz z nami nurkować w okolicznych akwenach w Polsce, Niemczech lub uczestniczyć we wspólnych dalszych zagranicznych wyjazdach nurkowych takich jak: Egipt, Meksyk, Chorwacja, i wielu innych ciekawych miejscach.

Terminy kursów:

Nie odnaleziono wydarzeń!

Jeśli chciałbyś podnieść swoje umiejętności nurkowe

Zapisz do nas. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.