Miejsca nurkowe

Poza szkoleniem i doskonaleniem techniki nurkowania przyświeca nam także cel zwiedzania świata podwodnego.

Na świecie jest wiele cudownych miejsc nurkowych, które pozostawiają niezapomniane wrażenia i wspomnienia. Postaramy się pokrótce przybliżyć jedne
z ciekawszych  miejsc  przez nas odwiedzanych. Tych lokalnych, położonych blisko nas jak i tych mniej i bardziej egzotycznych, które są najczęściej uczęszczanymi miejscami przez nurków z całego świata.

Naszą podróż zaczniemy od naszych lokalnych miejsc: 

Miejsca nurkowe 10

Jezioro Ińsko – najlepsze miejsce dla szkoleń płetwonurków w okolicy.

Znajdują się tam w pełni wyposażone bazy nurkowe wraz z zapleczem socjalnym i sanitarnym. Poza bogatą florą i fauną pod wodą znajduje się sporo atrakcji do zwiedzania. Znajdziemy tam wraki łodzi, jachtów, samochodów i innych zatopionych przedmiotów. Oczywiście nadają się do nurkowania zarówno dla początkujących jak również dla bardziej zaawansowanych płetwonurków. Pod wodą znajdują się również platformy przeznaczone do szkolenia kursantów. Z tego względu Ińsko jest naszą główną bazą szkoleniową. Głębokość max 40m.

Miejsca nurkowe 9

Jezioro Czarnogłowy

Drugim naszym ulubionym miejscem jest zalany kamieniołom Czarnogłowy. Niezapomniane wrażenia daje pływanie wśród zatopionego lasu czy wzdłuż pionowo opadających skałek. Dla wielbicieli świata zwierzęcego na podwodnych łąkach podziwiać można wiele gatunków ryb i zwierząt wodnych, wśród których nierzadko pojawiają się prawdziwe okazy. Głębokość średnio 15-16 metrów, w najgłębszym miejscu ok. 25m.

Miejsca nurkowe 8

Jezioro Miedwie

Najlepszą widoczność pod wodą zapewnia w okresie zimowych. Jednym z ciekawszych obiektów do zwiedzania jest poniemiecka torpedownia oraz zatopiony w jej pobliżu kuter – poławiacz torped. Wrak kutra znajduje się na głębokości 16 m. Jest więc w zasięgu nurków po szkoleniu podstawowym. Ciekawym przeżyciem nurkowym jest również pływanie pod płytą byłej torpedowni na stosunkowo niewielkiej głębokości od 4 do 8m, pływanie wokół dużej ilości pali na których postawiona została torpedownia robi niezapomniane wrażenie. Nurkowie znajdą tu sporo ciekawych miejsc do zwiedzania jak również mogą pokusić się o nowe odkrycia, wszak to piąte pod względem wielkości jezioro w Polsce i jedyne, które posiada kryptodepresję. Maksymalna głębokość ok 44m.

Miejsca nurkowe 7

Jezioro Drawskie

Czystością wody okresowo bije na głowę w/w jeziora. Ciekawostką jest fakt, że w okresie zimowym, gdy sąsiadujące jeziora skute są lodem jezioro Drawskie nadal długo pozostaje niezamarznięte. Zapewne ze względu na wielkość jeziora i falowanie. Woda w tym okresie jest krystalicznie czysta. Jest to najgłębsze jezioro w okolicy i drugie pod względem głębokości jezioro w Polsce. Jego głębokość wynosi 82 m. Ze względu na dużą ilość ośrodków wypoczynkowych polecane do aktywnego spędzania wolnego czasu połączonego z podwodnym zwiedzaniem. Kryje w sobie wiele tajemnic, z którymi związanych jest sporo legend, min. o zatopionym U-Boocie. Nie na darmo nazywane jest jeziorem tajemnic.

Miejsca nurkowe 6

Morze Bałtyckie

O Bałtyku i jego wrakach a także atrakcjach napisano już wiele publikacji. Oczywiście i nas nie może tam zabraknąć. Nurkujemy od Kołobrzegu po Hel. Bałtyk jest usłany wrakami dostępnymi dla nurków o wszystkich szczeblach zaawansowania.

Kolejnym punktem podróżniczym dla nurkujących jest kraj leżący po naszej zachodniej granicy. Nurkujemy w Niemczech gdzie jest bardzo dużo ciekawych baz i miejsc nurkowych.

Ze względu na bliskość (około 100 km od naszej granicy) najczęściej odwiedzamy:

Miejsca nurkowe 5

Jezioro Helenesee

Urzekające duże skupiska ogromnych okoni, szczupaków, linów, karpi oraz innego rybostanu. Jezioro obfituje w dużą ilość atrakcji, m.in. zatopiona żaglówka z postawionym żaglem. Znajduje się tu bardzo dobrze wyposażona baza nurkowa oraz miejsca kempingowe z całym zapleczem sanitarnym. Doskonałe miejsce dla nurków jak również dla ich rodzin.

Miejsca nurkowe 4

Jezioro Werbeelinsee

Położone niedaleko zachodniej  granicy Polski, około 140 km. Jezioro o max. głębokości 42m, Atrakcją tego miejsca jest wrak barki mający około 40 m długości i znajdujący się na głębokości około 30-37 m. Jezioro charakteryzuje się bardzo dobrą widocznością niezależnie od pory roku.

Miejsca nurkowe 3

Kamieniołom Hemmoor

Zdecydowanym numerem jeden dla naszego zespołu nurkowego. Położony jest ponad 500 km od naszej granicy. Zróżnicowana głębokość dna osiągnięta przez system wydobycia schodkowego czyni ten akwen atrakcyjnym dla płetwonurków o zróżnicowanym poziomie uprawnień. Widoczność pod wodą w niektórych okresach sięga nawet 40m, a rzadko kiedy spada poniżej 15m. Na głębokości 50m nie ma nawet konieczności używania latarki. Znajdziemy tu podwodną kamienną, brukowaną drogę, podwodny las i wiele innych atrakcji. Bardzo dobrze wyposażona baza nurkowa z możliwością napełnienia butli nitroksem czy nawet trimiksem.  Miejsce wyposażone jest pole campingowe, gdzie można pozostawić  przyczepę, rozstawić namiot oraz skorzystać z stacjonarnych przyczep kempingowych czy też pokoi mieszkalnych o różnym stopniach standardu. Głębokość max ok.60m.

Miejsca nurkowe 2

Kamieniołom Horka

Miejsca nurkowe

Kamieniołom Wetro

Organizujemy również nurkowania w bardziej oddalonych miejscach, które obfitują
w niezapomniane atrakcje. Najpopularniejsze z nich to:

  • Egipt – bez wątpienia jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie.
  • Chorwacja – ciekawe miejsca na nurkowania wrakowe i nie tylko.
  • Meksyk – nurkowania w cenotach oraz morzu karaibskim

Jeśli chciałbyś podnieść swoje umiejętności nurkowe

Zapisz do nas. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.