System szkolenia

SDI logo

System szkolenia SDI

Scuba Diving International SDI jako odrębny pion szkoleniowy powstało w USA  i utworzone zostało na fundamentach sukcesu szkoleniowego Technical Diving International TDI,  która zajmuje się zaawansowanym szkoleniem nurków technicznych.
Rekreacyjny program szkoleniowy SDI powstał w 1999r. Program ten zawiera wszystkie najlepsze doświadczenia instruktorów nurkowania technicznego co pozwala jak najefektywniej i najbezpieczniej szkolić  płetwonurków rekreacyjnych. Zaletą jest bardzo nowoczesne podejście do nurkowania.
–  SDI jako pierwsza organizacja wprowadziła do systemu szkolenia zajęcia
z obsługi komputerów nurkowych. Nurkowanie jest ciągle zmieniającą się dyscypliną sportu. SDI należy do federacji, które trafnie za tymi zmianami podążają. Instruktorzy SDI zawsze spoglądają  w przód i starają  się być innowacyjni w nauczaniu nurkowania.  Prowadzone szkolenia początkowe np.  Open Water Scuba Diver  zgodnie ze standardami dzielą się na trzy części:
Część teoretyczną, część  basenowa i ostatnim elementem  szkolenia są zajęcia na wodach otwartych. Podczas kursów duży nacisk kładzie się na praktyczne umiejętności tak aby po zakończeniu szkolenia absolwent był nurkiem znającym zasady bezpiecznego nurkowania i mógł je stosować w praktyce .  
W chwili obecnej SDI-TDI posiada wyszkolonych na całym świecie ponad 250 tyś. płetwonurków na różnych poziomach wyszkolenia oraz ponad 10 tyś. Instruktorów, stając się tym samym najszybciej rozwijającą się techniczną organizacją szkoleniową na świecie.
TDI logo

System szkolenia TDI

TDI jest największą techniczną organizacją nurkową na świecie założoną w USA.
Jako jedna z pierwszych organizacji treningowych wprowadziła szkolenia nurkowe na mieszaninach nurkowych i obiegach zamkniętych.
Technical Diving International została założona przez pioniera nurkowania technicznego Amerykanina, wybitną postać w świecie nurkowania Breta Gilliama.
TDI jest postrzegana jako innowator nowych technik i programów nurkowych, które wcześniej nie były dostępne ogółowi. Szkolenie w TDI umożliwia nurkom zobaczenie takich wraków jak Andrea Doria, Luisitania i Prince of Wales.
Nurkowie TDI dokonują eksploracji podwodnych jaskiń w Hiszpanii, Australii
i Meksyku. Płetwonurkowie TDI asystowali jako nurkowie zabezpieczający, podczas bicia rekordu świata w nurkowaniu na zatrzymanym oddechu w Morzu Czerwonym.
TDI kładzie nacisk na wysoką jakość szkolenia na całym świecie. Oznacza to, że Twój instruktor udokumentował swoje doświadczenie i wiedzę zanim uzyskał uprawnienia do szkolenia Ciebie. TDI oferuje najwyższy poziom jakości szkolenia w oparciu o najnowsze materiały z najnowocześniejszymi informacjami i technikami. Materiały TDI są pisane przez autorów, którzy wykonują nurkowania opisane w swoich opracowaniach.
Federacja ta pozwala nurkować “inaczej” tzn. dłużej i głębiej niż pozwalają na to standardy nurkowania rekreacyjnego. Program ten obejmuje szkolenia na wszystkie stopnie nurkowe i instruktorskie począwszy od nurkowań z użyciem nitroxu poprzez użycie trimixu do nurkowań na urządzeniach o obiegu zamkniętym. Ewenementem jest utworzenie oddzielnego programu szkolenia dla kandydatów na poziom Technical Divemaster, którzy po jego ukończeniu mogą asystować instruktorom podczas szkoleń oraz prowadzić samodzielnie grupy certyfikowanych nurków technicznych w ramach uprawnień jakie sami posiadają.
W chwili obecnej SDI-TDI posiada wyszkolonych na całym świecie ponad 250 tyś. płetwonurków na różnych poziomach wyszkolenia oraz ponad 10 tyś. Instruktorów, stając się tym samym najszybciej rozwijającą się techniczną organizacją szkoleniową na świecie.

IDF logo

International Diving Federation

IDF, jako federacja zrzeszająca profesjonalnych instruktorów nurkowania, odpowiada na zachodzące zmiany poprzez tworzenie nowoczesnego systemu szkolenia kładącego nacisk na bezpieczeństwo – zarówno samego nurka jak i środowiska naturalnego, w którym on przebywa. Na system ten składają się:

  • Standardy szkolenia
  • Programy szkolenia
  • Materiały szkoleniowe
  • System egzaminowania on-line
  • System kontroli jakości przeprowadzanych szkoleń

Osoby wchodzące dopiero w świat „Wielkiego Błękitu”, którym zależy na kompleksowej wiedzy przekazanej w efektywny i nowoczesny sposób przez profesjonalistów, zachęcamy do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem lub kontynuacji swojej ścieżki nurkowej w ramach systemu IDF.

Doświadczeni nurkowie, chcący przekuć swą życiową pasję w zawód, który wykonywać będą pod auspicjami profesjonalnej, rzetelnej i nowoczesnej federacji mogą wziąć udział w szkoleniu instruktorskim prowadzonym przez jednego ze szkoleniowców IDF.

IDF, w swojej deklaracji otwartości, umożliwia wstąpienie w swe szeregi również instruktorom innych federacji, którzy poddani zostaną procedurze cross-over, polegającej na unifikacji metod szkoleniowych oraz zapoznaniu ich z systemem szkolenia.

Terminy kursów:

Nie odnaleziono wydarzeń!

Jeśli chciałbyś podnieść swoje umiejętności nurkowe

Zapisz do nas. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.